Skip to main content

Banánovo-avokádové sušenky

Banánovo-avokádové sušenky jsou dalším úspěšným pokusem na blw svačinku pro dceru. Gábi už je 7 měsíců, tak konečně mohu začít připravovat sušenky nebo placičky. Nápadů mám plno. Do teď měla Gábi vždy jednotlivé potraviny a za 4 týdny papání se její dovednost držet potravu nebo i lžičku zdokonalil. Taky její menu se rozšířilo, takže může zkoušet další a další konzistence. A nutno dodat, že tyto dětské sušenky a placičky jsou výborné, takže udělám vždy víc a ujídám jí. 🙂 Sušenky chutnaly i Gábi sestřence Naty, té je 10 měsíců a recenze dala mlaskáním kladné. 🙂

  • 1 banán
  • 1 avokádo
  • 4 lžíce najemno namixovaných ovesných vloček
  • borůvky na ozdobu

Troubu si předehřejeme na 170 stupňů. V míse si vidličkou rozmačkáme banán a avokádo. Přidáme 4 lžíce najemno namixovaných vloček a rozmícháme. 

Na plech s pečícím papírem si lžicí přendáme těsto a vytvoříme bochánky. Můžeme dát trošku více těsta, aby byly bochánky vyšší a lépe se držely. Díky banánu a avokádu jsou krásně vláčné. 

Protože je dceři už 7 měsíců, ozdobila jsem  borůvkami. Pečením borůvky změknou, takže se pak krásně rozpustí v pusince. Pokud borůvky vynecháte, můžete dát už dětem od 6 měsíců. V této podobě bych dala až od 7 měsíců.

Pečeme přibližně 30-40min až zezlátnou. Dobrou chuť.

Banánovo-avokádové sušenky