Skip to main content

Domácí (jedlá) modelína

Tak trochu jiný recept, na domácí (jedlou) modelínu. Tím, že je jedlá nemyslím, že by si ji vaše děti daly ke svačině, ale, že se jim nic nestane, pokud kousek snědí. Naše dcera zatím stále dost věci strká do pusy. A protože jsme teď byly nějakou dobu obě doma nemocné, chtěla jsem mít v rukávu pár aktivit na zabavení. Tak jsem na internetu našla návod na modelínu, který jsem si trošku upravila a tady je. Gábinku modelovat a patlat moc bavilo, první den u toho vydržela hodinu, což je na ní opravdu hodně. Ať se vašim dětem také líbí. 

  • 5g potravinářského barviva
  • 1 lžička slunečnicového oleje
  • 50ml vody
  • 35g soli
  • 70-80g hladké mouky

Do misky si dáme potravinářské barvivo. Já použila gelové barvy. Do  barviva nalijeme 50ml horké vody a necháme ho rozpustit a vodu vychladnout. 

Poté ke směsi přidejte sůl, olej a téměř všechnu mouku a vše dobře vidličkou promíchávejte, až se vám směs spojí. 

Následně již směs zpracovávejte rukama a postupně přisypávejte a zapracovávejte zbytek mouky, dokud není směs hladká a nelepí se. 

 

Jakmile máte hotovo, můžete dát dětem na hraní. Uchovávejte v plastové uzavíratelné krabičce. Pokud by vám modelína začala po čase lepit (může vlhnout díky soli), jen do ní zapracujte trošku mouky a můžete používat dále. 

 

 

Modelína
Modelína