Skip to main content

Malý zahradník

Zahradničení podporuje nejen motorické dovednosti dítěte, ale rozvíjí i smysl pro respekt k přírodě. Aktivit v zahradě je opravdu mnoho, s každým ročním obdobím přicházejí jiné, ale co dělat, pokud nemáte zahradu? Být malým zahradníkem může zkusit i dítě doma bez zahrady. Teď na jaře je ideální set a sázet.. My s Gábi jsme si vybraly fazole, protože rychle klíčí, takže Gábi uvidí výsledek své práce relativně brzy. 


Jako nádobu na sázení jsme použily staré plato od vajec, naplnily hlínou a Gábi si pak do každého okénka dala jednu fazoli. Zalila a poté jsme plato daly domů na okno. Každý den si fazole Gábi zalévala a zhruba po 10 dnech začaly klíčit. Teď přibližně 18 dní po zasetí už máme fazole docela velké a brzy je budeme moci přesadit i ven. Pro ty, kdo nemají zahradu, můžete použít i jiné rostliny, které necháte na parapetu okna. Různé bylinky, které pak i využijete přivaření. 

Do truhlíku můžete dát i jahody a děti pak budou nadšeně trhat i zralé plody. Možností je spoustu. 


My se teď chystáme o víkendu i zasadit na záhonky mrkev, bylinky….vše co máme rádi a z čeho pak vaříme. Sice máme zatím jen malé záhonky, ale už si sním o skleníku a dalších záhonech.

Zahradník
Zahradník
Zahradník
Zahradník
Zahradník