Skip to main content

Mini štrůdl pro děti

Štrůdl je u nás klasika, všichni ho milujeme, i moje dcera. Já dělám nejraději rychlovku z kupovaného listového těsta. Mini štrůdly se dětem hezky drží v ručičce a máte díky nim tradiční svačinku nebo sladkou snídani. Tato varianta pro děti je vhodná (kvůli složení těsta – máslo, sůl) až od 1 roku. Kdo je vyzkouší? 

  • listové těsto
  • 1 jablko
  • 1/2 banánu
  • mletý kokos/vlašské ořechy
  • skořice
  • rozinky (nakrájené na malé kousky)
  • 3 lžíce rozehřátého přepuštěného másla na potření

Troubu si předehřejeme na 160 stupňů. Kupované listové těsto si vyválíme na velikost plechu (případně rozmotáme, pokud máme těsto již vyválené). Já doporučuju těsto Babické od Sklizeno, které obsahuje oproti jiným máslo. 

Já jsem si chtěla připravit jen 8 ks mini štrůdlů a ze zbytku těsta jsem udělala štrůdl s cukrem pro nás dospělé. Můžete samozřejmě mini štrůdly udělat z celé placky, podle počtu strávníků. 🙂

 

Jak jsem postupovala já. Část placky jsem si rozkrájela na obdélníčky, na které jsem dala kokos (nebo můžete dát namixované vlašské ořechy, ale dcera teď v poslední době měla hodně dezertů s vlašáky, tak jsem zvolila kokos). Poté jsem navrstvila najemno nastrouhané jablíčko, posypala špetkou skořice a dala plátek banánu. Můžete přidat i rozinky, pokud je vaše dítě má rádo. 

 

Poté jsem každý mini štrůdl zabalila (jablek dávejte tolik, abyste štrůdly zvládli zabalit), otočila spoje dolů a pomazala přepuštěným máslem. 

 

Velikost jednoho mini štrůdlu je asi jako můj ukazovák. 

 

Následně jsem připravila štrůdl pro nás a vše dala péct do trouby. Mini štrůdly pečeme přibližně 15min. V půlce pečení štrůdl pomažeme ještě jednou rozehřátým přepuštěným máslem. Jakmile jsou upečené dozlatova, vyndáme plech a špachtličkou přendáme mini štrůdly na mřížku, aby vystydly. Poté vrátíme štrůdl pro dospělé (pokud jste ho dělali) zpět do trouby a dopečeme. 

 

Dobrou chuť.

mini štrůdl
mini štrůdl
mini štrůdl
mini štrůdl