Skip to main content

Papírové hrátky

Tentokrát mám pro vás inspiraci na dvě aktivity, na které budete potřebovat jen papír, pastelky, nůžky, lepidlo a kolíčky. Jsou to takové rychlovky, ale Gábi se obě hry moc líbí. Na fotkách už jsou asi trošku ošoupané, protože jsem je chystala přibližně před měsícem a hrajeme se téměř denně. Jo a kreslit moc neumím, tak z mých obrázků si inspiraci neberte. Dcera naštěstí není kritická a obrázky i rozpozná a to je pro mě hlavní. Ať se vám líbí. 

  • 2 bílé papíry
  • pastelky
  • kolíčky
  • nůžky
  • lepidlo

Kruh s kolíčky

Z papíru si vystřihněte kruh a rozdělte ho na několik dílů. Já jsem vytvořila 8 políček. Do každého jsem nakreslila malý obrázek. Stejné obrázky pak nakreslete i na ostřihnutý papír, ať se ještě využije, a vystřihněte je. Poté je nalepte na připravené kolíčky. 

 

Hra spočívá v tom, že dítě nasazuje kolíčky na papír s určitým symbolem tak, aby byly symboly stejné. Můžete využít jako samostatnou hru dítěte nebo se připojit a zkoušet poznávat a pojmenovávat tvary a barvy. 

 

 

Poznávačka

Z papíru si vystřihněte několik karet. Já jsem vystřihla 4 kusy. Na každý jsem nakreslila obrázek, který už G8bi umí i pojmenovat. 

 

Hra spočívá v tom, že karty zamícháte, dáme je před dítě obrázky nahoru. Pojmenujeme. Poté otočíme a ptáme se: Kde sluníčko? Kde je…

Je to takový předstupeň pexesa. Pokud se vám nechce kreslit, klidně použijte obrázky z pexesa, které máte. 

Aktivita