Skip to main content

Pečení s dětmi

Společně strávený čas v kuchyni, vaření nebo pečení s dětmi. To je další z aktivit, které s dětmi můžete doma praktikovat. My s Gábi spolu chystáme pokrmy v kuchyni rády. K prvním narozeninám dostala Gábi učící věž, takže dostupnost linky je pro ni teď snadná. 

Nebudu tu předstírat, že spolu chystáme úplně všechno, to vůbec ne, ale snažím se jednou denně nějakou společnou činnost u přípravy jídel nachystat. 


Tentokrát to byly banánové brownies, které jsou jen z pár ingrediencí a připravené rychle, takže na nich se Gábi podílela úplně. Gábi loupala banány, pomohla mi rozklepávat vejce a míchala. Všechno ji neskutečně bavilo. Zapnula i robota na došlehání těsta. Krom trouby, tu samozřejmě mám pod dozorem já. A jako třešnička na konci, brownies si pak dala ke svačince. Snědla hned 3 kousky, myslím, že to bylo i tím, že si to upekla sama a měla z toho radost. 


Já mám radost, že ji vaření a pečení se mnou baví. Moje maminka mě taky naučila vše v kuchyni a já teď mohu předat štafetu dále. I když je Gábi zatím jen něco málo přes rok a půl, všechny tyto činnosti ji baví. A proč bych ji zavírala v obýváku, že do kuchyně nesmí…když si člověk upraví prostor tak, aby se dítě nijak nezranilo, může se hezky zapojit. A navíc v tomto věku Gábi déle jak 15 minut s pomocí v kuchyni nevydrží, pak už chce zase něco jiného, takže během této doby je její touha vařit a péct s mámou uspokojena a to je hlavní. 


A jak se nám banánové brownies povedly? To se dozvíte v receptu zítra. 


Pečení s dětmi
Banánové brownies
Banánové brownies
Pečení s dětmi
Banánové brownies