Skip to main content

Poznávání barev

Aktivita na poznávání barev z věcí co dům dal. Gábinka teď má období žluté, všechno je žluté a pak občas modré. Tak jsem si řekla, že začneme zkoušet poznávat barvičky. Musím říct, že jí to neskutečně baví, ale zatím zkoušíme jen tři barvy, žlutou, modrou a červenou. Až pozná tyto tři, budeme přidávat další. 

  • barevné papíry
  • lepící páska
  • barevné předměty, které doma najdete

Měla jsem doma barevné papíry z Pepca, tak jsem u každého z nich přehnula okraje a lepící páskou upevnila, aby se vytvořily trošku mističky. Do nich jsem naskládala různé předměty, které jsem doma našla. Vybírala jsem takové, které nebudeme potřebovat, abychom je mohly s Gábi mít k dispozici na hraní. 


Použila jsem dřevěné kostičky z věže, prstové maňásky, korále, míčky, pastelky, houbičky na nádobí…originalitě se meze nekladou. 


Gábi si měla možnost vše prohlédnout, nejprve ji velmi bavilo všechny předměty prozkoumat. Poté si je sama všechny dala do připravené misky a zkoušela rozřazovat. Připravených 8 barev bylo hodně, tak jsem to zredukovala zatím na tři barvy a postupně budeme přidávat. 


Během dne se k této aktivitě dostaneme několikrát, protože to Gábinku moc baví a i když se zatím s barvami ne vždy trefí, trénink dělá mistry. 


Navíc máte tuto aktivitu připravenou za pár minut a můžete ji využívat dlouho a barvy přidávat, různých odstínů je tolik. 🙂

Poznávání barev
Poznávání barev
Poznávání barev
Poznávání barev
Poznávání barev