Skip to main content

Příklady obědů a večeří 7. měsíc

Toto jsou naše příklady obědů a večeří vhodné pro 7. měsíc. Zatím to není velké vaření, ale skládání různých potravin. Většinu potravin vařím na páře nebo peču zalité kojeneckou vodou (maso pak není vysušené). Přidávám i tuky – avokádový nebo olivový olej i domácí přepuštěné máslo (ghí). Vždy se snažím připravit Gábi talíř tak, aby byl pestrý. Na oběd dáváme i ovoce, jako dezert, protože vitamín C podporuje lepší vstřebatelnost železa. Menu už má díky zavedený potravinám Gábi hezky pestré. Zatím jí vše vařím. Skleničky nekupujeme, protože Gábi papá z části BLW metodou, takže jídlo do ručičky. A z části papá jídlo rozmačkané vidličkou (nemixuju nic), naberu na lžičku a ona si dává sama do pusinky. Sama už taky dokáže i naznačit, že něco na lžičce nechce (do lžičky bouchne nebo začne mručet). 

Snažím se, aby Gábi neměla dva dny po sobě to úplně stejné. Například upeču v kojenecké vodě více masa, a to má na dva dny, ale změním přílohu nebo ovoce. Jde si s těmi kombinacemi hezky pohrát. Níže jsou pouze příklady, ale našich variant je mnohem více. A stále se proměňují, podle nově zavedených potravin. 

Večeře jsou zatím lehčí a počítám, až bude Gábi papat například zeleninové polévky, že se jogurt nebo lučina přesunou do svačin, ale zatím má příkrm jen dvakrát denně.