O víkendu jsem pekla pro nás jablkový perník a protože jsem měla ještě dva zralé banány, upekla jsem i sovičky pro Ví. Těsto můžete dát klidně i do brumíkových formiček nebo muffinových. Já jsem do těsta dala ještě borůvky, ale pokud je nemáte nebo nechcete dávat, nemusíte. Violce sovičky moc chutnaly, část jsem dala i zamrazit. Vhodné jsou pro děti od 8 měsíců.
Je skvělé, efektivně umět zužitkovat suroviny a při jednom pečení připravit dobroty pro celou rodinu. Zatímco starší si pochutnají na perníku, mladší dcerka má svou vlastní svačinku na míru. Banánové těsto je pro malé děti ideální, protože je přirozeně sladké a měkké. Použití hravých formiček je pak už jen třešničkou na dortu.
Tip na zamrazení je velmi praktický a ušetří spoustu času v budoucnu. Pro obměnu můžete do těsta kromě borůvek zkusit přidat i jiné měkké ovoce, například maliny.
Ingredience
- 1 hrnek polohrubé mouky
- 2 velmi zralé banány (cca. 180g)
- 75g bílého jogurtu
- 1/4 hrnku oleje
- 2 vajíčka
- 1/2 prášku do pečiva
- 1 lžička skořice
- 1 lžička perníkového koření
- hrst borůvek (nemusí být)
Postup
Troubu si předehřejeme na 180 stupňů.
Banány si dáme od misky a rozmačkáme je na kaši vidličkou. Přidáme vejce, olej a jogurt a dobře promícháme. Poté přidáme mouku, prášek do pečiva, skořici a perníkové koření a vše promícháme.
Pokud chcete, přidejte borůvky a pak těstem naplňte formičky.
Pečeme přibližně 30min (podle velikosti formiček, které použijete).
Dobrou chuť.
Z daného množství jsem měla 8 ks.


