Rádi mlsáte a chtěli byste zkusit něco bez pečení a rychlého? Tak pro vás mám banánovo-čokoládové košíčky. Jsou jen ze dvou ingrediencí a rozhodně je budete chystat často. Až tak jsou výborné. Z daného množství jsem měla 4 košíčky, tak doporučuju nachystat rovnou z dvojité dávky.
Dezert ze dvou ingrediencí, který je navíc nepečený a hotový za pár minut, zní jako sen. Tato kombinace je naprosto geniální ve své jednoduchosti. Přirozená sladkost a krémovost zralého banánu se dokonale snoubí s bohatou chutí čokolády. Je to zdravější mlsání, které uspokojí i ty největší chutě na sladké.
Příprava je neuvěřitelně snadná. Stačí jen rozmačkat zralý banán a smíchat ho s rozpuštěnou kvalitní čokoládou. Směs pak stačí rozdělit do papírových košíčků a nechat ztuhnout v lednici. Pro obměnu můžete na dno košíčku dát lžičku oříškového másla nebo povrch posypat nasekanými oříšky či mořskou solí.
Ingredience
- 1 zralý banán
- 100g vysokoprocentní čokolády
Postup
Banán si v misce rozmačkáme vidličkou na kaši. Čokoládu si rozehřejeme ve vodní lázni a poté přilijeme k banánu. Promícháme. Směsí naplníme silikonové košíčky, můžeme ozdobit (nasekanými oříšky, cukrovími kuličkami) a dáme do lednice ztuhnout minimálně na hodinu.
Poté vyndáme z košíčků a můžeme servírovat.
Dobrou chuť.


