Banánovo-kokosové sušenky

Nejrychlejší sušenky jen ze dvou ingrediencí? Tady jsou. Jen banány a kokos, takže po zavedené kokosu jsou vhodné již od prvních příkrmů jako svačinka do ručičky. Já jsem je nachystala na náš výlet s Gábi, abychom měly nějakou rychlou svačinku a bez cukru. Kdo chce, může si do nich přidat třeba lžíci arašídového másla nebo čokoládové pecičky.

Tento recept je naprostý záchranný kruh pro všechny maminky. Je neuvěřitelné, jak z pouhých dvou surovin může vzniknout tak chutná a zdravá svačinka. Tyto sušenky jsou přirozeně bezlepkové, bez přidaného cukru a plné vlákniny a zdravých tuků. Jsou měkké, takže je zvládnou i děti, které teprve začínají s kousky.

Poměr banánu a kokosu můžete mírně upravovat podle toho, jak zralé máte banány a jak husté chcete mít těsto. A moje tipy na přidání arašídového másla nebo čokoládových pecek jsou skvělé pro obměnu receptu pro starší děti a dospělé. Pro ještě zajímavější chuť můžete přidat i špetku vanilky nebo kardamomu.

Ingredience

  • 2 zralé banány (160g)
  • 100g strouhaného kokosu

Postup

Troubu si předehřejeme na 150 stupňů.

Banány si v misce rozmačkáme vidličkou na kaši. Přidáme kokos a promícháme.

Poté v ruce vytvoříme kuličky, které trošku splácneme a dáme na plech s pečícím papírem.

Velikost i tloušťka sušenek je na vás, jen tomu pak uzpůsobte pečení.

Já jsem měla sušenky přibližně 5mm tlusté a 5 cm v průměru. Pekla jsem 15 minut dozlatova.

Dobrou chuť.

Galerie