Když jsem viděla tento recept, musela jsem ho zkusit. Rychlovka s čokoládou a ovocem. A jasně, že to byla tutovka pro holčičky i mě. Ideální na snídani nebo svačinku s sebou. My měli tyto banány v těstíčku o víkendu na výletě v Praze a chutnalo nejen nám. Vyzkoušíte?
Banány v těstíčku jsou přesně tím typem hravé a lahodné svačiny, která zaručeně potěší děti i dospělé. Je to jako taková zdravější a ovocná verze lívanců nebo koblih. Skvěle se hodí na víkendovou snídani, rychlý dezert nebo jako sladká tečka, která je hotová za pár minut.
Bude vám stačit banán, listové těsto, čokoláda a vajíčko. Skvěle chutnají podávané s javorovým sirupem, kopečkem jogurtu nebo právě s rozpuštěnou čokoládou na namáčení.
Ingredience
- 2 velké zralé banány
- 100g vysokoprocentní čokolády
- ovoce (jahody, borůvky,maliny..)
- balení listového těsta
- 1 vajíčko
Postup
Troubu si předehřejeme na 180 stupňů.
Banány si podélně rozpůlíme a uprostřed vydlabeme žlábek.
Naplníme ho ve vodní lázni rozehřátou čokoládou a přidáme ovoce (větší ovoce nakrájejte na menší kousky).
Listové těsto si na výšku nakrájíme na 4 pásky. Každým páskem opatrně obmotáme jeden banán.
Takto zamotané banány dáme na plech s pečícím papírem, potřeme rozšlehaným vajíčkem a dáme péct.
Pečeme dozlatova přibližně 20 minut.
Poté necháme vychladnout a podáváme. Na ozdobu můžete pocukrovat/pocákat čokoškou a přidat ještě ovoce.
Dobrou chuť.




