Banány v těstíčku

Když jsem viděla tento recept, musela jsem ho zkusit. Rychlovka s čokoládou a ovocem. A jasně, že to byla tutovka pro holčičky i mě. Ideální na snídani nebo svačinku s sebou. My měli tyto banány v těstíčku o víkendu na výletě v Praze a chutnalo nejen nám. Vyzkoušíte?

Banány v těstíčku jsou přesně tím typem hravé a lahodné svačiny, která zaručeně potěší děti i dospělé. Je to jako taková zdravější a ovocná verze lívanců nebo koblih. Skvěle se hodí na víkendovou snídani, rychlý dezert nebo jako sladká tečka, která je hotová za pár minut.

Bude vám stačit banán, listové těsto, čokoláda a vajíčko. Skvěle chutnají podávané s javorovým sirupem, kopečkem jogurtu nebo právě s rozpuštěnou čokoládou na namáčení.

Ingredience

  • 2 velké zralé banány
  • 100g vysokoprocentní čokolády
  • ovoce (jahody, borůvky,maliny..)
  • balení listového těsta
  • 1 vajíčko

Postup

Troubu si předehřejeme na 180 stupňů.

Banány si podélně rozpůlíme a uprostřed vydlabeme žlábek.

Naplníme ho ve vodní lázni rozehřátou čokoládou a přidáme ovoce (větší ovoce nakrájejte na menší kousky).

Listové těsto si na výšku nakrájíme na 4 pásky. Každým páskem opatrně obmotáme jeden banán.

Takto zamotané banány dáme na plech s pečícím papírem, potřeme rozšlehaným vajíčkem a dáme péct.

Pečeme dozlatova přibližně 20 minut.

Poté necháme vychladnout a podáváme. Na ozdobu můžete pocukrovat/pocákat čokoškou a přidat ještě ovoce.

 Dobrou chuť.

Galerie