Brownies ze 4 ingrediencí jsou rychlou svačinkou, bez lepku i bez vajec. Nachystat si je můžete i s dětmi a budete z toho mít příjemnou aktivitu v kuchyni. Brownies jsem už nijak nedoslazovala a nechala jen oslazené banány. Kdo má doma banány a neví co s nimi? Těším se na vaše fotky těchto brownies.
Tento recept na super jednoduché brownies zní naprosto fantasticky. Je to ideální řešení pro rychlé a zdravé pečení, které je navíc vhodné i pro alergiky, protože neobsahuje lepek ani vejce. Použití banánů jako sladidla i pojiva je chytrý a efektivní trik. Zapojení dětí do přípravy je pak už jen třešničkou na dortu.
Čtyři základní ingredience jsou zralé banány, oříškové máslo (např. arašídové), kakaový prášek a skyr. Vše se jednoduše smíchá dohromady a upeče. Výsledkem jsou hutné, vláčné a “fudgy” brownies. Důležité je je nepéct příliš dlouho, aby zůstaly krásně šťavnaté.
Ingredience
- 3 zralé banány (cca. 270g)
- 70g kakaa
- 70g arašídového másla
- 50g skyru
- 1 lžička prášku do pečiva
Postup
Troubu si předehřejeme na 170 stupňů. Do misky si dáme banány, které rozmačkáme vidličkou na kaši. Přidáme kakao, arašídové máslo (já používám 100% od @allnature), skyr a prášek do pečiva a vše dobře promícháme. Těstem jsem naplnila silikonové formičky ve tvaru srdíček (velikostně podobně jako muffiny) a pekla 25 minut.
Dobu pečení si upravte podle velikosti formiček.
Dobrou chuť.

