Celerový salát s kuřecím masem

Po delší době opět jeden recept pro vás a to na salát, který miluju, protože je opravdu chutný, rychlý na přípravu a můžete si ho vzít jen s pečivem ke svačině nebo večeři. Většinou si ho plánuji tak, že den předem peču kuře a použiji z něj zbylé maso. Takže nemusím péct nadvakrát. Ušetření trochu toho času, obzvlášť teď během pečení cukroví, se docela hodí.

Tento celerový salát je skvělou a odlehčenou pochoutkou. A moje strategie využití zbytků pečeného kuřete je naprosto geniální a šetří spoustu času, což se hodí v každé době, nejen o Vánocích. Je to přesně ten typ chytrého plánování, které usnadňuje každodenní vaření.

Základem salátu je kombinace jemného kuřecího masa a křupavého celeru. Vše je spojeno lehkým dresinkem, kterým může být majonéza, jogurt nebo jejich kombinace. Pro ještě lepší chuť můžete do salátu často přidat i nasekané vlašské ořechy pro křupnutí a nebo kuličky hroznového vína pro sladkost. Salát skvěle chutná s čerstvým pečivem.

Ingredience

  • 250g pečeného kuřecího masa
  • 250g sterilovaného celeru
  • 50g sterilovaných okurek
  • 50g majonézy
  • 50g zakysané smetany
  • 1 lžička plnotučné hořčice
  • pražené piniové oříšky
  • sůl
  • pepř

Postup

Upečené kuřecí maso si oberte od kostí a nakrájejte ho na malé kousky, které dáte do mísy.

Přidejte sterilovaný celer (já používám najemno řezaný) a sterilované okurky, které nakrájíte na malé kostičky.

Následně do salátu dáte majonézu a zakysanou smetanu, lžičku hořčice, promícháte a dochutíte solí a pepřem.

Na závěr posypejte nasucho praženými piniovými oříšky a nechte hodinu v lednici vychladit, aby se chutě spojily.

A pak už jen můžete podávat, s pečivem.

Dobrou chuť.

Z daného množství jsem měla 4 porce.

Galerie