Mám tu jeden recept pro milovníky čokolády – čokoládovou pěnu bez vajec. Ano, vím, že do té opravdové čokoládové pěny, aby byla ještě víc nadýchaná, vejce patří, ale syrová. A pro ty, co syrová vejce nechtějí nebo nemohou jíst, tu mám variantu bez nich. Tuto pěnu jsem připravila na naše výročí s partnerem a chutnala nám moc. Nejen nám, ale i Gábi mi samozřejmě půlku snědla. Pokud hledáte rychlý dezert do skleničky, čokoládová pěna je přesně to, co vás nadchne nejen snadnou přípravou, ale i lahodnou chutí.
Tato verze čokoládové pěny je skvělou a bezpečnou alternativou, obzvlášť pokud ji připravujete pro děti, těhotné ženy nebo prostě jen máte respekt ze syrových vajec. I bez nich se dá vykouzlit neuvěřitelně lahodný a bohatý dezert, který uspokojí i ty největší milovníky čokolády. Je to perfektní tečka za slavnostní večeří nebo rychlá dobrota, když vás honí mlsná.
Kouzlo této pěny spočívá v kvalitní čokoládě a dobře ušlehané smetaně. Použijte čokoládu s vysokým obsahem kakaa (alespoň 70 %) pro intenzivní chuť. Smetanu ke šlehání (minimálně 33%) je potřeba ušlehat do tuhých špiček a poté ji jen zlehka a opatrně vmíchat do rozpuštěné a mírně vychladlé čokolády. Právě opatrné vmíchání zajistí, že pěna zůstane nadýchaná.
Ingredience
- 250ml smetany ke šlehání
- 100g kvalitní čokolády (60% a výše)
- 2 lžíce cukru moučka
- 1 lžička vanilkové pasty
Postup
Ve vodní lázni si rozpusťte čokoládu a přidejte k ni vanilkovou pastu, cukr a promíchejte. Podle typu čokolády a vaší chuti si cukr můžete přidat nebo naopak ubrat. Méně procentní čokoláda bude sama o sobě více sladká než třeba 70% a výše.
Jakmile je čokoláda rozpuštěná, odstavte z plotny a nechte vychladnout na pokojovou teplotu.
Smetanu si vyšlehejte do tuha a poté k ní pomalinku za stálého šlehání přilévejte čokoládu pokojové teploty tak, aby se vám hezky oboje spojilo v nadýchaný krém. Jakmile máte hotovo, dejte krém do skleniček, ve kterých ho budete chtít podávat a nechte v lednici vychladit několik hodin.
Ozdobte a můžete podávat.
Dobrou chuť.


