S druhou adventní nedělí přihází recept na zahřátí a to oblíbenou horkou čokoládou. Můžete si ji dopřát kdykoli během zimních dní. Pokud použijete čokoládu s vysokým obsahem kakaa (já používám 92% čokoládu), můžete s klidem tuto dobrůtku připravit i dětem od jednoho roku. A kdo má rád mléčnou čokoládu, tak si použije tu. Zkrátka si dopřejte to, co máte nejraději.
Naše horká čokoláda, připravená z poctivé čokolády, je úplně něco jiného než kakao z prášku. Je to hustý, krémový a luxusní nápoj, který dokonale zahřeje a pohladí na duši. Je to přesně ten typ požitku, který k adventnímu času a zimní pohodě neodmyslitelně patří.
Na horkou čokoládu ještě milujeme přidat šlehačku a děti si ji ozdobí i posypky. Horká čokoláda nás zahřeje nejen během vánočních svátků, ale rádi si ji připravíme i jen tak třeba na podzim.
Ingredience
- 150g čokolády*
- 200ml smetany na šlehání
- 100ml plnotučného mléka
- 1 lžíce kakaového pudinku
- 150ml smetany na šlehání na ozdobu
- čokoláda/lentilky/oříšky na posyp
*čokoládu použijte podle preference obsahu kakaa
Postup
V kastrůlku si dejte rozehřívat čokoládu ve vodní lázni.
Do druhého hrnce dejte pudink, mléko, smetanu a za stálého míchání přiveďte k varu. Jakmile máte směs pudinku, smetany a mléka uvařenou, přilijte ji k rozpuštěné čokoládě. (Pudink zajistí to, že čokoláda se s mlékem a smetanou spojí a trošku ji zahustí. Nebudete tak mít řídkou čokoládu plnou nespojených cucků. :))
I na dále nechte čokoládu se směsí mléka, smetany a pudinku vařit a promíchávejte metličkou, dokud se vše nespojí dohromady. Po minutě či dvou máte hotovo.
Na ozdobu si vyšlehejte šlehačku ze smetany. Do hrníčků nalijte horkou čokoládu, ozdobte šlehačkou a posypat můžete tím, co máte nejradši.
Dobrou chuť.



