Jablkové sovičky s ořechy a mrkví si zamilují nejen vaše děti, ale i vy. Pokud nemáte formičky soviček, vůbec nevadí, použijte formičky na medvídky nebo klasické muffiny. Tuto pečenou svačinku oceníte při přípravě svačin do školy, parku nebo na výlet. A upozorňuji, raději nachystejte rovnou z dvojité dávky, mizet budou rychlostí blesku.
Pečené svačinky v hravých tvarech jsou pro děti vždy velkým lákadlem. Tento recept je navíc skvělým způsobem, jak do dětí nenápadně dostat zdravé suroviny jako je mrkev a ořechy. Kombinace sladkého jablka, mrkve a ořechů je nejen chutná, ale i nutričně vyvážená.
Silikonové formičky jsou pro tento typ pečení ideální, protože se z nich dobroty snadno vyklápějí. Navíc jsou různé dětské motivy ohromným lákadlem pro děti. Hodí se jak na svačinku do školy nebo i s sebou na výlet.
Ingredience
- 70g špaldové mouky
- 70g mletých vlašských ořechů
- 2 nastrouhaná jablka (cca. 300g)
- 1 nastrouhanámrkev (cca. 80g)
- 40g změklého másla
- 2 vejce
- 1/2 prášku do pečiva
- 30 třtinového cukru
- 1,5 lžičky skořice
Postup
Troubu si předehřejeme na 180 stupňů. Do misky si najemno nastrouháme jablíčka (bez slupky a jádřinců). Přidáme najemno nastrouhanou mrkev a najemno namixované ořechy. Poté přidáme mouku, změklé máslo, vejce, prášek do pečiva, cukr a skořici a vše promícháme.
Těstem naplníme formičky, které doma máte. Já jsem použila sovičky a těsto mi vystačilo na 6 ks (jsou docela velké).
Pečeme přibližně 30min – záleží podle velikosti formiček. Menší formičky budou upečeny mnohem rychleji, tak si je v troubě hlídejte.
Dobrou chuť.



