Jablkové sovičky s ořechy

Jablkové sovičky s ořechy a mrkví si zamilují nejen vaše děti, ale i vy. Pokud nemáte formičky soviček, vůbec nevadí, použijte formičky na medvídky nebo klasické muffiny. Tuto pečenou svačinku oceníte při přípravě svačin do školy, parku nebo na výlet. A upozorňuji, raději nachystejte rovnou z dvojité dávky, mizet budou rychlostí blesku.

Pečené svačinky v hravých tvarech jsou pro děti vždy velkým lákadlem. Tento recept je navíc skvělým způsobem, jak do dětí nenápadně dostat zdravé suroviny jako je mrkev a ořechy. Kombinace sladkého jablka, mrkve a ořechů je nejen chutná, ale i nutričně vyvážená.

Silikonové formičky jsou pro tento typ pečení ideální, protože se z nich dobroty snadno vyklápějí. Navíc jsou různé dětské motivy ohromným lákadlem pro děti. Hodí se jak na svačinku do školy nebo i s sebou na výlet.

Ingredience

  • 70g špaldové mouky
  • 70g mletých vlašských ořechů
  • 2 nastrouhaná jablka (cca. 300g)
  • 1 nastrouhanámrkev (cca. 80g)
  • 40g změklého másla
  • 2 vejce
  • 1/2 prášku do pečiva
  • 30 třtinového cukru
  • 1,5 lžičky skořice

Postup

Troubu si předehřejeme na 180 stupňů. Do misky si najemno nastrouháme jablíčka (bez slupky a jádřinců). Přidáme najemno nastrouhanou mrkev a najemno namixované ořechy. Poté přidáme mouku, změklé máslo, vejce, prášek do pečiva, cukr a skořici a vše promícháme.

Těstem naplníme formičky, které doma máte. Já jsem použila sovičky a těsto mi vystačilo na 6 ks (jsou docela velké).

Pečeme přibližně 30min – záleží podle velikosti formiček. Menší formičky budou upečeny mnohem rychleji, tak si je v troubě hlídejte.

Dobrou chuť.

Galerie