Kakaové kuličky ala Nesquik jsou jednou z možných snídaní pro děti. Kuličky jsou oslazené jen čekankovým sirupem a provoněné spoustou kakaa. Ano, dá to trošku práce je připravit, ale určitě to stojí za to. Vaše děti si je zamilují. Kdo je vyzkouší?
Domácí cereálie jsou fantastickou alternativou k těm kupovaným, které jsou často plné cukru a zbytečných přísad. Váš recept na kakaové kuličky je skvělý způsob, jak dětem dopřát jejich oblíbenou snídani v mnohem zdravější podobě. Použití čekankového sirupu je navíc skvělé pro doplnění vlákniny.
I když je příprava, především tvarování malých kuliček, trochu piplavá práce, můžete ji proměnit v zábavnou aktivitu pro děti. Po upečení a vychladnutí jsou kuličky krásně křupavé a s mlékem chutnají dokonale.
Ingredience
- 100g namixovaných ovesných vloček
- 1 lžíce ořechového másla
- 50g změklého másla
- 30g kakaa
- 1 lžička prášku do pečiva
- 2 lžíce čekankového sirupu
Postup
Troubu si předehřejeme na 150 stupňů.
Rozmixujte si ovesné vločky a dejte je do mísy. Přidejte kakao, prášek do pečiva a čekankový sirup. Nakonec přidejte ořechové máslo a klasické změklé máslo. A vše důkladně promíchejte a spojte všechny ingredience v jedno těsto.
Pokud nemáte čekankový sirup, použijte javorový sirup.
Z těsta postupně vytvořte malé kuličky, které dáte na plech s pečícím papírem. Pečeme přibližně 8-12min.
Podávejte s mlékem ke snídani. Dobrou chuť.



