Kakaové kuličky ala Nesquik

Kakaové kuličky ala Nesquik jsou jednou z možných snídaní pro děti. Kuličky jsou oslazené jen čekankovým sirupem a provoněné spoustou kakaa. Ano, dá to trošku práce je připravit, ale určitě to stojí za to. Vaše děti si je zamilují. Kdo je vyzkouší?

Domácí cereálie jsou fantastickou alternativou k těm kupovaným, které jsou často plné cukru a zbytečných přísad. Váš recept na kakaové kuličky je skvělý způsob, jak dětem dopřát jejich oblíbenou snídani v mnohem zdravější podobě. Použití čekankového sirupu je navíc skvělé pro doplnění vlákniny.

I když je příprava, především tvarování malých kuliček, trochu piplavá práce, můžete ji proměnit v zábavnou aktivitu pro děti. Po upečení a vychladnutí jsou kuličky krásně křupavé a s mlékem chutnají dokonale.

Ingredience

  • 100g namixovaných ovesných vloček
  • 1 lžíce ořechového másla
  • 50g změklého másla
  • 30g kakaa
  • 1 lžička prášku do pečiva
  • 2 lžíce čekankového sirupu

Postup

Troubu si předehřejeme na 150 stupňů.

Rozmixujte si ovesné vločky a dejte je do mísy. Přidejte kakao, prášek do pečiva a čekankový sirup. Nakonec přidejte ořechové máslo a klasické změklé máslo. A vše důkladně promíchejte a spojte všechny ingredience v jedno těsto.

Pokud nemáte čekankový sirup, použijte javorový sirup.

Z těsta postupně vytvořte malé kuličky, které dáte na plech s pečícím papírem. Pečeme přibližně 8-12min.

Podávejte s mlékem ke snídani. Dobrou chuť.

Galerie