Tento recept na kuře jsem zahlédla mezi recepty na internetu a musela jsem ho vyzkoušet. Rozhodně ho brzy nachystám znovu, protože mělo úspěch nejen u Gábi, ale i partnera. Kuře jsem pekla na nižší stupně a delší dobu. Maso bylo díky tomu krásně křehké a díky jogurtu v receptu i šťavnaté.
Marinování kuřete v jogurtu je geniální technika. Kyseliny v jogurtu jemně naruší strukturu masa, takže je po upečení neuvěřitelně křehké a šťavnaté. A postup s pomalým pečením na nižší teplotu tento efekt ještě umocňuje. Je skvělé, že recept slavil úspěch u celé naší rodiny a věřím, že bude i u té vaší.
Takto připravené kuře je vynikající s pečenými bramborami, rýží nebo jen s lehkým zeleninovým salátem. A určitě se ho nebojte nachystat z dvojité dávky. Rozhodně je to jídlo, které si s chutí dáte i druhý den a nebo zabalíte s sebou do krabičky do práce.
Ingredience
- 6 kuřecích stehen nebo prsou
- 200ml bílého jogurtu
- 6 lžic olivového oleje
- 5 stroužků česneku
- šťáva z jednoho citronu
- 1 lžíce soli
- 1,5 lžíce oregana
- 1 lžíce provensálského koření
- 1 lžíce sladké papriky
- trošku pepře
- voda
Postup
Troubu si předehřejeme na 150 stupňů.
Do pekáčku si dáme jogurt, přidáme prolisovaný česnek, olivový olej, šťávu z citronu, sůl, oregano, provensálské koření, papriku a pepř. Vše pořádně promícháme.
Poté do pekáčku vložíme kousky kuřete a rukou všechny hezky obalíme připravenou směsí. Já jsem dala dvě kuřecí prsa a 4 stehna. Přidáme zhruba 150 ml vody, zaklopíme a dáme péct.
Pečeme na 150 stupňů 3 hodiny. V průběhu pečení pekáč alespoň jednou zkontrolujte a případně trošku vody přilejte.
Jakmile je dopečeno, nechte kuře ještě 10 minut odklopené dopéct na 220 dozlatova.
Podávat můžete se zeleninou dušenou na ghí a brambory.
Dobrou chuť.




