Tento nápad na rychlé stromečky nasladko jsem tu na IG zahlídla už několikrát, tak jsem si řekla, že je taky zkusím. Zkusila jsem je s nutellou a i s ořechovým máslem, aby je mohla papat i Ví. Je to fakt rychlovka, chutná super a i hezky vypadá. Pro sebe si příště nachystám taky, s mojí oblíbenou proteinellou. Kdo nebude stíhat cukroví na Vánoce, tak toto fakt doporučuju, máte napečeno do půl hoďky.
Tyto stromečky z listového těsta jsou hitem internetu a není se čemu divit. Jsou neuvěřitelně jednoduché, rychlé, vypadají fantasticky a dají se naplnit prakticky čímkoliv. Je to perfektní recept na “poslední chvíli”, když potřebujete rychle vykouzlit něco sladkého a svátečního. Skvělé je, připravit i zdravější variantu s ořechovým máslem pro dceru.
Příprava je velmi zábavná a mohou se do ní zapojit i děti. Po potření vajíčkem a upečení dozlatova máte hotové efektní pohoštění. Skvěle vypadá a úžasně chutná.
Ingredience na cca. 6ks
- 1 plát listového těsta
- 4 lžíce nutelly/proteinelly/ořechového másla
- 2 lžíce rozehřátého ghí
Postup
Troubu si předehřejeme na 170 stupňů.
Plát listového těsta si rozdělíme na půlku. Jednu polovinu potřeme nutellou, proteinellou nebo ořechovým máslem. A přiklopíme ji druhou.
Rozkrájíme rádýlkem na 6 (nebo více, pokud chcete tenké) proužků. Z každého proužku vykrojíme vykrajovátkem malou ozdobu (hvězdu, sněhuláka..) A zbytek proužku stočíme a napíchneme na špejli. Nahoru připevníme ozdobu a dáme na plech s pečícím papírem.
Potřeme rozehřátým ghí a dáme péct.
Pečeme přibližně 15 minut dozlatova. Můžeme pocukrovat a podávat.
Dobrou chuť.
P.S. Pokud budete chtít rovnou péct více kousků, nachystejte si dvě listová těsta a potřete jedno celé a pak druhým celým přiklopte.

