Miluju ovocná smoothie. Pokaždé chutnají jinak podle toho, jaké ovoce použijete. Já jsem tentokrát měla mango. Smoothie nijak nepřislazuji, protože mi sladkost ovoce stačí, ale pokud chcete, určitě si můžete smoothie přisladit. Když do smoothie přidáte i led, budete mít dokonalý osvěžující nápoj během léta.
Smoothie je ten nejjednodušší způsob, jak do sebe (i do dětí) dostat rychlou dávku vitamínů a vlákniny. Jeho největší výhodou je nekonečná variabilita. Mangové smoothie je skvělou volbou, protože mango je přirozeně sladké a má krémovou texturu, která vytvoří dokonalý základ. A myslím, že náš přístup nesladit je naprosto správný, zralé ovoce je často sladké až dost.
Pokud použijete mražené ovoce, smoothie bude mít hustou, téměř zmrzlinovou konzistenci a nebudete potřebovat led. Smoothie je takový univerzální nápoj. Hezky v nem zpracujete ovoce, které máte v lednici nebo mrazáku.
Ingredience na 2 porce
- 1 mango
- 200g bílého řeckého jogurtu
- 150ml mléka dle volby
- hrst ledu
Postup
Mango oloupejte, nakrájejte a poté rozmixujte dohladka.
Přidejte jogurt, mléko a promixujte. Nakonec přihoďte hrst ledu a zlehka krátce mixneme.
Nalijte do sklenic a můžete podávat.
Dobrou chuť.
