Letní teploty si žádají letní občerstvení. A co jiného než nanuky, které by ale byly plné ovoce a bez cukru. Podobné nanuky už tu máte, ale tyto mangovo-jogurtové jsou tak úžasné, že vám je sem dám také. Jelikož nám babička dala skvělé zralé a sladké mango, nebylo třeba již přidávat banán na doslazení. K mangu jsem přidala bílý choceňský jogurt a dokonalé letní osvěžení je na světě. Tyto nanuky jsou vhodné pro děti od 7 měsíců.
Kombinace sladkého manga a krémového jogurtu je naprosto dokonalá a připomíná chuť exotického lassi. Je skvělé, že díky přirozené sladkosti zralého ovoce není potřeba přidávat žádný další cukr, což z nanuků dělá ideální a zdravou pochoutku i pro ty nejmenší. Domácí nanuky jsou v létě tou nejlepší volbou.
Pro ještě krémovější výsledek je důležité použít plnotučný a hustý jogurt. Pokud byste chtěla vyzkoušet bezmléčnou variantu, skvěle poslouží i plnotučné kokosové mléko z plechovky, které s mangem chuťově úžasně ladí.
Ingredience
- 1 zralé mango
- 1 choceňský jogurt
- 1/2 lžičky vanilkových zrníček
Postup
Mango si rozmixujeme dohladka. Můžete i propasírovat přes cedník, pokud chcete nanuky opravdu hladké.
K jogurtu si přidejte vanilku a promíchejte.
Směs si dáme do formiček na nanuky a necháme minimálně 5h v mrazáku ztuhnout.
Nanuky jsou ideální pro letní osvěžení pro děti i vás.
Z daného množství jsem měla 6 nanuků (záleží na velikosti formiček.
Dobrou chuť.


