Medovník do skleničky pro děti od jednoho roku je další prima svačinkou. Medovník je primárně oslazen banánem, ale trošku medu jsem do něj také dala. Skleničky jsou ideální, pokud jedete třeba na výlet a jsou hezky skladné v lednici. Z daného množství jsem měla 3 skleničky. Kdo medovníky pro děti zkusí?
Připravit medovník ve verzi do skleničky je geniální nápad, jak tuto oblíbenou chuť přiblížit i malým dětem. Je to hravé, praktické a chuťově skvělé. Servírování ve skleničkách je navíc perfektní na cesty nebo jako připravená svačinka v lednici.
A kdo by nemiloval chuť medovníku. Já ho tedy ke kafíčku miluju. Ale tato dětská verze má taky něco do sebe. Rozhodně méně cukru a více opravdoví chuti. Malé medovníčky do skleničky se po přípravě jen nechají v lednici chvíli odležet, aby se chutě propojily a můžete se do nich pustit.
Ingredience na těsto
- 50g vlašských ořechů
- 15g másla
- 30g špaldové mouky
- 1 lžička medu
- 1/2 lžičky prášku do pečiva
- 1 vejce
Ingredience na náplň
- 120g tučného tvarohu
- 120g zakysané smetany
- 1 zralý banán
- 1/2 lžičky medu
Postup
Troubu si předehřejeme na 160 stupňů.
Ořechy si umeleme najemno. Do těsta použijeme 40g, které si dáme do misky, a 10g si necháme na posyp na závěr.
K ořechům přidáme máslo pokojové teploty, mouku, med, prášek do pečiva a vejce. Vše dobře promícháme. Připravené těsto dáme na plech s pečícím papírem. Rozetřeme ho tak, aby bylo zhruba 1 cm vysoké, ale nelamte si hlavu s tvarem, protože po upečení ho rozdrobíte.
Plech vložíme do trouby a pečeme přibližně 15min dozlatova. Poté necháme placku zcela vychladnout.
Mezitím si připravíme krém. Vyšleháme si banán s tvarohem a zakysanou smetanou. Nakonec krém ochutíme troškou medu.
Jakmile nám placka vychladne, rozdrobíme si ji na malé kousky. A pak už můžeme vrstvit do skleniček.
Vrstvu rozdrobené placky, vrstva krému, těsto, krém a na závěr posypeme namletými vlašskými ořechy.
Medovníky do skleniček necháme min dvě hodiny vychladit v lednici a podáváme.
Dobrou chuť.





