Bábovky jsem si poslední dobou hodně oblíbila. Navíc mám teď novou formu, kterou jsem nutně potřebovala vyzkoušet. Tato bábovka je provoněná ořechy a navíc jsou v ní banány, díky nimž je bábovka hezky vláčná. Bábovka chutnala u nás doma všem a věřím, že si na ní pochutnáte taky.
Bábovka je klasika, která nikdy nezklame. Kombinace ořechů a banánů je navíc sázkou na jistotu. Ořechy dodají těstu příjemnou texturu a zemitou chuť, zatímco zralé banány se postarají o dokonalou vláčnost a přirozenou sladkost. Je to přesně ten typ moučníku, který se hodí ke kávě, k čaji, na snídani i na svačinu.
Pro ještě intenzivnější ořechovou chuť zkuste ořechy před namletím nebo nasekáním krátce opražit na suché pánvi. Krásně se tak rozvine jejich aroma. Pokud chcete bábovku ještě vylepšit, můžete do těsta přidat i kousky kvalitní čokolády, která se s banány a ořechy skvěle doplňuje.
Ingredience
- 2 hrnky polohrubé mouky
- 1 hrnek najemno namletých vlašských ořechů
- 1 hrnek cukru krystal
- 4 vejce
- 3/4 hrnku rozmačkaných zralých banánů (cca. 2 banány)
- 3/4 hrnku oleje
- 1 vanilkový cukr
- 1/2 prášku do pečiva
- špetka soli
- 1 lžíce rumu
Postup
Troubu si předehřejeme na 180 stupňů.
Do mísy si dáme vejce s cukrem a vanilkovým cukrem a v robotu vyšleháme do pěny. Banány si rozmačkáme vidličkou a přidáme do mísy a lehce minutku došleháme.
Poté necháme robot na velmi malé otáčky a postupně přiléváme olej, přisypáváme mouku s práškem do pečiva a ořechy. Následně vařečkou vmícháme rum.
Těsto vlijeme do vymazané a moukou vysypané formy a dáme péct.
Pečeme přibližně 30 minut na 180stupňůa poté snížíme na 160stupňůa dopékáme další 20 minut. Vyzkoušejte špejlí, zda je upečeno.
Dobrou chuť.


