Oříškové (ne)cukroví

Oříškové (ne)cukroví pro Gábi je rychlé a pro seznámení s lískovými oříšky ideální. Přidáním zakysané smetany a přepuštěného másla nebudou sušenky příliš suché. Tato varianta je vhodná pro zavedení všech ingredencí od 8 měsíců. Sušenky se dají jíst jen tak nebo třeba k jogurtu.

Zavádění ořechů do dětského jídelníčku je důležitý krok a tyto sušenky jsou pro to naprosto perfektní. Lískové oříšky jsou jemně namleté, takže jsou pro malé děti bezpečné, a zároveň si dítě zvyká na jejich specifickou chuť. Můj trik s přidáním zakysané smetany a ghí je skvělý, protože právě suchost je často problémem u zdravějších sušenek.

Toto (ne)cukroví je skvělou svačinkou do ručičky, která dítěti dodá zdravé tuky a energii. Jsou důkazem, že i zdravé mlsání může být velmi chutné.

Ingredience

  • 8 lžic namixovaných lískových oříšků
  • 4 lžíce namixovaných ovesných vloček
  • 1 vejce
  • 2 lžíce zakysané smetany
  • 1 lžíce přepuštěného másla (ghí)

Postup

Troubu si předehřejeme na 170 stupňů. Do mísy dáme namixované oříšky a vločky a promícháme. Přidáme vejce, zakysanou smetanu a přepuštěné máslo a promícháme, aby se vše spojilo.

Z těsta vytvoříme kuličky, které pak splácneme na placičky a dáme na plech s pečícím papírem. Pečeme přibližně 20min.

Dobrou chuť.

Galerie