Papriky plněné syrečkama nejsou sice úplně nejkrásněji vypadajícím jídlem, ale jsou nabouchané bílkovinami a o to v tomto receptu jde. Syrečky smíchané s tvarohem a pečením ztratí trošku ze své specifické chuti, ale komu úplně nevyhovuje, bude rád. Díky Tery za inspiraci na recept.
Tento recept je naprosto unikátní a je skvělým tipem na nízkosacharidovou večeři plnou bílkovin. Olomoucké tvarůžky (syrečky) jsou českým pokladem a toto je velmi kreativní způsob jejich využití. Váš postřeh, že pečením a smícháním s tvarohem se jejich intenzivní aroma zjemní, je klíčový a může přilákat i ty, kdo si na samotné syrečky netroufnou.
Pro přípravu stačí papriky rozkrojit a vydlabat. Náplň z nastrouhaných syrečků a tvarohu můžete dochutit kmínem a mletou paprikou. Pro ještě lepší konzistenci můžete do směsi přidat i vajíčko. Vše se zapeče v troubě, dokud papriky nezměknou. Je to rychlé, zdravé a originální jídlo.
Ingredience
- 1 větší bílá paprika
- 1 balení olomouckých syrečků (100g)
- 60g odtučněného tvarohu
- 3 stroužky česneku
- 1/2 lžičky uzené papriky
- sůl podle chuti
- špetka pepře
Postup
Troubu si předehřejeme na 180 stupňů. Do mísy si nastrouháme olomoucké syrečky, přidáme tvaroh, uzenou papriku a prolisovaný česnek.Podle chuti přidejte sůl a pepř.
Papriky rozpulte, vyndejte středy a semínka a omyjte. Připravenou směsí naplňte papriky (pokud máte menší papriky, dejte dvě), vložte na plech a dejte péct.
Pečeme přibližně 20-30min. Podávejte s pečivem. Dobrou chuť.

