Podzim..hrušky a skořice. To je dokonalá kombinace. Tento ultra snadný dezert vás mile překvapí svojí jednoduchostí a lahodností. Pokud máte extra sladké hrušky nebo budete servírovat dětem pod jeden rok, sladidlo vynechejte. Já jsem měla hrušky od babičky ze zahrady a trochu sladkosti jsem jim dodala, jen pro Ví jsem jednu půlku nechala bez slazení. Po upečení jsem dozdobila řeckým jogurtem pro sebe a Ví a zmrzlinou pro Gábi. Výborná odpolední svačinka pro nás tři.
Pečené ovoce je jedním z nejjednodušších a přitom nejlahodnějších dezertů. Pečením se chuť hrušek zintenzivní a jejich přirozená sladkost krásně zkaramelizuje. V kombinaci s hřejivou skořicí je to dokonalá podzimní pochoutka.
Pro přípravu stačí hrušky rozpůlit, vydlabat jádřinec a vzniklý důlek posypat skořicí. Pro dospělé můžete přidat i nasekané vlašské ořechy a sladidlo. Pečte, dokud nejsou hrušky měkké a na povrchu lehce zlatavé. Podávání s kontrastním studeným jogurtem nebo zmrzlinou je naprosto dokonalé.
Ingredience
- 2 hrušky
- 2 lžičky skořice
- 2 lžíce čekankového/javorového sirupu nebo medu
- jogurt/zakysanka/zmrzlina
Postup
Troubu si předehřejeme na 175 stupňů.
Hrušky si omyjte, rozkrojte na půl a lžičkou vydlabejte jádřinec.
Hrušky dejte do zapékací misky, vyložené pečícím papírem, rozkrojenou částí vzhůru. Poté hrušky pokapejte sladidlem dle vaší volby (já dala čekankový sirup). Posypejte skořicí, na té jsem nešetřila:). A dejte péct.
Pečte podle velikosti a tuhosti hrušek tak dlouho, dokud nejsou hrušky velmi měkké. Já jsem měla hrušky poměrně velké a tvrdé, takže jsem je pekla 45 minut.
Ale menší nebo měkčí hrušky budete mít hotové rychleji.
Nechte trošku zchladnout, dozdobte jogurtem/zakysankou nebo zmrzlinou a ihned ještě vlažné podávejte.
Dobrou chuť.


