Velmi jsem si oblíbila dezerty do skleničky, tak vám sem přidám ještě tento podzimní. Tento dezert je provoněný skořicí, ořechy a můžete použít i jablka ze zahrady. Díky skleničce je možné tento dezert s sebou vzít na výlet nebo hřiště. Ta kombinace pudinku a jablkové směsi je dokonalá. Kdo ho vyzkouší?
Dezerty do skleničky jsou praktické a vždy vypadají krásně. Tato podzimní verze s jablky a skořicí zní jako pohlazení pro duši. Je to v podstatě takový “štrúdl ve skleničce” – kombinuje všechny chutě, které na podzimu milujeme, a je ideální jako rychlá svačina nebo dezert.
Příprava je jednoduchá a variabilní. Takže určitě si nachystejte i skleničku pro sebe třeba do práce. A nezapomeňte, že je třeba, nechat dezert aspoň hodinku v lednici, aby se chutě propojily. Podávejte vychlazené a uvidíte, že se po nich jen zapráší.
Ingredience pro děti od 9 měsíců
- 20g vanilkového pudinku
- 250ml kokosového mléka
- 100g bílého jogurtu
- 1/2 zralého banánu
- 2 jablka
- 1/2 lžičky skořice
- 1 lžička karobu
- 100ml vody
- hrst vlašských ořechů (pokud již máte zavedeny)
- ovoce na ozdobu
Ingredience pro děti od 1 roku
- 20g vanilkového pudinku
- 250ml kravského mléka
- 120g tučného tvarohu
- 1/2 zralého banánu
- 2 jablka
- 1/2 lžičky skořice
- 1 lžička kakaa
- 100ml vody
- hrst vlašských ořechů
- ovoce na ozdobu
Postup
Z daného množství jsem měla čtyři skleničky dezertu. Pokud budete plánovat větší množství, pro více dětí, určitě udělejte z dvojité dávky.
Do hrnce si odvážíme 20g pudinku a zalijeme ho mlékem. Necháme ho rozpustit a poté uvaříme.
Jakmile se nám uvaří pudink, necháme ho několik minut vychladnout a poté do něj přidáme jogurt/tvaroh a vyšleháme metličkou.
Vzniklou směs nalijeme do malých zavařovacích skleniček a dáme do lednice vychladit.
Mezitím si připravíme část s jablky. Jablka okrájíme, zbavíme jádřinců a nakrájíme na kostičky. Dáme je do hrnce, přidáme vodu a vaříme jablka než změknou. Jakmile se nám jablka rozvaří, přidáme k nim najemno namixované ořechy, skořici, karob/kakao a rozmačkaný banán. Vše dobře promícháme a poté nalijeme do skleniček na pudinkovou směs a necháme vychladit.
Po vychladnutí dezert ozdobíme ovocem a můžeme dodávat.
Pokud budete chtít tento dezert skladovat v lednici, doporučuji skleničky uzavřít víčkem a do dvou dnů sníst.
Dobrou chuť.


