Sezamové sušenky

Tyto sušenky jsem zahlídla na Pinterestu a musela vyzkoušet. Určitě jsou zajímavým zpestřením k těm klasickým. Navíc jsou bez lepku a oslazené banánem. Podobné tu již mám s kokosem, kdo by chtěl vyzkoušet. Jen počítejte s tím, že nebudou tvrdé jako klasické sušenky, ale trošku měkčí. Z daného množství jsem měla 7 sušenek.

Sušenky slazené pouze banánem jsou skvělou zdravou svačinkou pro děti i dospělé. Tato verze se sezamovými semínky je zajímavou obměnou. Sezam dodá sušenkám příjemnou oříškovou chuť a zajímavou texturu.

Pro ještě výraznější chuť můžete sezamová semínka předem nasucho opražit na pánvi, krásně se tak rozvine jejich aroma. Místo celých semínek můžete vyzkoušet i pastu tahini, která dodá sušenkám ještě intenzivnější sezamovou chuť. Pro obměnu můžete přidat i špetku kardamomu nebo citronové kůry.

Ingredience

  • 1 zralý banán (cca. 100g)
  • 60g sezamových semínek
  • kousek vysokoprocentní čokolády na ozdobu

Postup

Troubu si předehřejeme na 170 stupňů.

Do misky si dáme banán a rozmačkáme ho vidličkou na kaši. Přidáme sezamová semínka a promícháme.

Poté směs dáme na plech s pečícím papírem a pečeme přibližně 30minut. V půlce pečení jsem přidala na sušenky nakrájené kousky čokolády.

Sušenky jsem pekla takto delší dobu, aby se trošku vysušily a nebyly tak měkké. Až je vyndáte z trouby, nechte je zcela zchladnout a až poté sundejte z plechu.

Dobrou chuť.

Galerie