Recept, na který jste se těšili je tu! Za poslední dva týdny jsem ho pekla čtyřikrát, než jsem s ním byla spokojená a tato finální verze je top! Musíte vyzkoušet. Na svačinku pro děti jsou tyto čoko brumíci dokonalé a vy oceníte muffinky ke kafíčku také.
Moje odhodlání vyladit recept k dokonalosti je tou nejlepší pozvánkou k vyzkoušení. Tvarohové muffiny či brumíci s čokoládou jsou skvělou svačinou. Tvaroh jim dodá bílkoviny a úžasnou vláčnost, takže nejsou nikdy suché. Je to dobrota, kterou si bez výčitek mohou dát děti i dospělí.
Těsto je velmi univerzální a dá se použít jak do muffinových košíčků, tak do silikonových forem ve tvaru medvídků. Pro intenzivní čokoládovou chuť je ideální kombinace kvalitního kakaa a vysokoprocentní čokolády přímo v těstě. Jsou skvělou volbou do svačinových boxů, protože se nedrobí a dobře se drží.
Ingredience na 14ks
- 200g polohrubé mouky
- 100g cukru krupice
- 2 vejce
- 125g tučného tvarohu ve vaničce
- 100g vysokoprocentní čokolády
- 1/2 prášku do pečiva
- 100ml oleje
- 120ml plnotučného mléka
- 1 lžíce kakaa
Postup
Troubu si předehřejeme na 180 stupňů.
Čokoládu si dejte rozpouštět nad vodní lázeň. Jakmile je rozpuštěná, nechte ji pár minutek zchladnout.
Mezitím si do mísy dejte celá vejce a vyšlehejte je metličkou. Přidejte tvaroh, mléko, olej a metličkou lehce zašlehejte.
Poté přisypte mouku, prášek do pečiva, cukr a kakao a vše hezky promíchejte, aby se těsto spojilo. Nakonec do těsta vlijte trochu zchladlou čokoládu a promíchejte.
Poté těstem plňte muffinkové košíčky nebo brumíkové formy a dejte péct.
Pečeme přibližně 25min. Vyzkoušejte špejlí, zda je propečeno.
Dobrou chuť.


