Vánoční sněhuláci a pusinko-stromečky jsem vytvořila s holčičkama. Je to rychlovka a udělá parádu a holky i při zdobení zabavila. Těsto jsem použila stejné jako na pavlova dezert a jen přidala gelové barvilo a na posyp zdobení.
Toto je naprosto kouzelný nápad na vánoční tvoření s dětmi! Využít sněhové těsto na vytvoření hravých a jedlých dekorací je náječné. Je to skvělá aktivita, která děti zabaví, rozvíjí jejich kreativitu a na jejímž konci je sladká odměna. A výsledek na svátečním stole nebo jako ozdoba na dortu vypadá úchvatně.
Těsto na Pavlovu je pro tento účel ideální, protože je po usušení stabilní a drží tvar. Sněhuláky vytvoříte jednoduše nastříkáním tří kuliček sněhu na sebe a stromečky zase cik-cak pohybem zdobicího sáčku. Oči a knoflíky můžete dodělat cukrovým zdobením nebo kousíčky čokolády.
Ingredience
- 2 bílky
- 100g cukru krystal
- 1 lžička domácího vanilkového cukru nebo vanilkové pasty
- 2 lžičky bramborového škrobu
Postup
Troubu si předehřejeme na 110 stupňů.
Bílky si dáme do misky a začneme šlehat na nižší otáčky. Jakmile se nám vytvoří bílkový sníh, pomalu přisypáváme postupně cukr. Zvýšíme otáčky a šleháme dobrý 6-8 minut. Že je cukrový sníh připravený poznáme tak, že se po vyndání metličky špičky sněhu neohýbají.
Jakmile máme hotovo, stěrkou vmícháme škrob a vanilkový cukr či pastu.
Takto nachystané těsto si dáme do zdobičky.
Pokud chcete barevné, rozdělte si těsto a přidejte trošku gelové barvy (podle návodu).
Na plech s pečícím papírem si zdobičkou vytvářejte sněhuláky/pusinky/stromečky….
Ozdobte čoko peckami nebo barevným sypáním.
Dáme do trouby a sušíme 1,5-2h (v závislosti na velikosti).
Skladujte ve vzduchotěsné krabici.
Dobrou chuť.



