Skip to main content

Ricottové jahodové knedlíky pro děti

Ricottové jahodové knedlíky pro děti jsou vhodné už od 9 měsíců. Proč by děti nemohly okusit tradiční knedlíky? Když se trošku uzpůsobí, tak je dětem můžeme v klidu naservírovat. Navíc i v duchu blw, tak mají děti na talíři to, co my. Tyto knedlíky spolu ricottovým dipem Gábi moc chutnaly a věřím, že budou chutnat i vašim dětem.  

  • 150g ricotty
  • 70-100g hrubé mouky
  • 1 žloutek
  • Jahody
  • 1/2 banánu
  • Přepuštěné máslo

Ricottu, mouku a žloutek si dáme do mísy a vypracujeme těsto. Mouku přisypávejte postupně, podle toho, jak se vám bude s těstem pracovat. Těsto by nemělo být moc řídké. 

Připravené těsto dejte na 20 min do lednice odpočívat. Mezitím si omyjte jahody (nebo jakékoli jiné ovoce, například meruňky nebo borůvky jsou skvělé do knedlíků). 

Jakmile máte ovoce připraveno, dejte vařit hrnec vody a začněte z těsta odebírat po částech kousky těsta. Z těsta v ruce uválejte kuličku o velikosti menšího jablka, v ruce rozplácněte, vložte do placičky jahodu a obalte jí těstem. Hezky ji obalte a umačkejte, aby nikde nevykukovala. 

Takto připravte knedlíky z těsta, co máte připraveno. 

Do vroucí vody dejte vařit knedlíky. Poté, co vám knedlíky vyplavou na hladinu je vařte dalších 8-10 min.

Než se vám dovaří knedlíky, dejte si do malého kastrůlku rozmačkanou půlku banánu, na kousky nakrájené 4 jahody a 3 lžíce ricotty. Vše za stálého míchání prohřejte a připravíte si tak dip/omáčku na banánové oslazené knedlíků. 

Podávejte jemně polité přepuštěným máslem a s ricottovým dipem. Dobrou chuť.

Ricottové jahodové knedlíky pro děti
Ricottové jahodové knedlíky pro děti
Ricottové jahodové knedlíky pro děti